Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
До 10 років позбавлення волі засуджено сержанта збройних сил рф, який бив, катував та погрожував вбивством мирним мешканцям Бучі

       

За публічного обвинувачення Бучанської окружної прокуратури  суд визнав  винним військовослужбовця 64 окремої мотострілецької бригади збройних сил рф в порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Йому призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що під час окупації міста Буча, впродовж березня 2022 року він та інші військовослужбовці вдерлися на територію домоволодінь місцевих мешканців.

Переконавшись у проукраїнській позиції двох чоловіків, засуджений змушував ставати їх на коліна, погрожував зброєю та  вбивством. У присутності одного з потерпілих обговорював варіант його вбивства, пропонуючи помістити його до підвалу та підірвати там гранату. Також цілеспрямовано стріляв у його напрямку.

Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, російський сержант бив беззбройного мирного мешканця кулаками по обличчю та прикладом автомата по шиї. 

На виконання його наказу інші окупанти позбавили волі місцевого мешканця,  одягнули на очі пов’язку та помістили до підвального приміщення де утримували певний час. 

Судовий розгляд здійснювався за спеціальною процедурою in absentia.

кількість переглядів: 238