Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Андрій Костін провів нараду з прокурорами та правоохоронцями центральних регіонів

    

Генеральний прокурор наголосив на недоліках в роботі, які потребують доопрацювання з боку органів правопорядку, та окреслив пріоритетні напрями роботи.

Серед стратегічних пріоритетів залишається ефективна координація діяльності правоохоронних органів у сфері протидії злочинності та функціонування системи кримінальної юстиції загалом.

«Насамперед ми маємо змінити філософію кримінальної юстиції так, щоб у центрі наших зусиль був захист інтересів кожної людини. Тому основоположним орієнтиром для нас є оперативне та скоординоване реагування на будь-яке порушення прав людини та інтересів держави», – підкреслив Андрій Костін.

Він зазначив, що безумовно надважливим залишається забезпечення належної фіксації та ефективного розслідування воєнних злочинів, щоб жоден доказ не був втрачений.

Винятково важливе значення має ефективна протидія колабораційній діяльності та державній зраді. Недостатнім є рівень викриття і розслідування проваджень щодо підсанкційних осіб і підприємців, засновниками або бенефіціарами яких є рф та республіка білорусь. Передусім потребує суттєвої активізації робота з викриття осіб, пов’язаних із російським бізнесом.

Генпрокурор зауважив, що наразі особливо масштабного значення набуває боротьба з внутрішнім ворогом – корупцією. Протидію корупційним кримінальним правопорушенням активізовано на всіх рівнях і в усіх регіонах.

«Особливу увагу слід приділити протидії корупції серед службових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також військово-лікарських комісій. Також необхідно посилити протидію фактам розкрадань військового майна та бюджетних коштів, спрямованих на потреби оборони», – наголосив Андрій Костін.

Також серед першочергових задач, які окреслив Генпрокурор: протидія незаконному виготовленню та збуту підакцизних товарів, ухиленню від сплати податків та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, протидія кіберзлочинності, посилення розслідувань правопорушень, пов’язаних із утриманням укриттів.

«Після нещодавнього теракту в одному із судів Києва особливої актуальності набули питання забезпечення суворого дотримання правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів ДКВС і порядку несення вартової служби, а також перекриття каналів надходження до установ виконання покарань заборонених предметів», – констатував Андрій Костін.

Генпрокурор зауважив, що загальнодержавним стратегічним пріоритетом залишається захист прав і свобод дітей. Він закликав відповідально віднестися до реалізації пілотного проєкту імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини. Проєкт вже запроваджений у п’яти регіонах, серед них Черкащина та місто Київ.

Також Андрій Костін вчергове акцентував увагу на доброчесності працівників прокуратури. Він наголосив, що кожен факт негідної поведінки будь-якого правоохоронця чи прокурора отримає відповідну правову оцінку.

Участь у нараді взяли керівники Житомирської, Київської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської обласних прокуратур та Київської міської прокуратури, Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, а також керівництво слідчих підрозділів Головних управлінь Нацполіції, СБУ, ДБР, БЕБ.

 

кількість переглядів: 4659