Прокуратурою оскаржується в судовому порядку законність дозвільних документів на будівництво двох багатоповерхівок у місті Вишгород

    

Органами прокуратури Київської області вжито заходів представницького характеру  на захист інтересів держави у містобудівній сфері, зокрема оскаржено законність видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, а також  дозволу на виконання будівельних робіт з будівництва двох зблокованих багатоквартирних житлових будинків у місті Вишгород.

Установлено, що відділом містобудування районної державної адміністрації у 2017 році одному з приватних товариств видано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки площею 0,4 га для її забудови багатоквартирними 12-ти поверховими житловими будинками загальною площею понад 15,5 тис м2, на підставі яких забудовником отримано в Державній архітектурно-будівельній інспекції України дозвіл на виконання будівельних робіт.

Проте, як з’ясувалося зазначені дозвільні документи видано з суттєвим порушенням вимог містобудівного законодавства, а саме з порушенням вимог ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» щодо щільності забудови, пожежної безпеки та відстані від довгої сторони багатоповерхового будинку до садибних будинків, у результаті чого, остання зменшена у два рази.

Окрім цього, спірними дозвільними документами надано дозвіл на забудову земельної ділянки, цільове призначення якої не передбачає багатоповерхової житлової забудови.

 Зважаючи на відсутність належного реагування збоку уповноваженого органу державного контролю у містобудівній сфері, Києво-Святошинською місцевою прокуратурою до Київського окружного адміністративного суду пред’явлено позов в інтересах держави про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, а також дозволу на виконання будівельних робіт.

 

Пресслужба прокуратури Київської області

кількість переглядів: 182