Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Прокуратура Київщини через суд повернула державі 4 га земель водного фонду на території Бориспільського району, вартістю майже 38 млн грн

    

Установлено, що на підставі розпоряджень Бориспільської районної державної адміністрації у 2008 році громадянинам передано у приватну власність земельні ділянки призначені для ведення особистого селянського господарства площею 4 га, вартістю майже 38 млн грн, які розташовані в адміністративних межах Головурівської сільської ради Бориспільського району та згідно договорів купівлі-продажу були відчужені фізичній особі.

У подальшому, громадянин отримав державний акт на право власності на земельну ділянку та на підставі ряду цивільно-правових угод набуто у власність юридичною особою, яка в свою чергу передала вказану землю в іпотеку.

Однак, відведення земельної ділянки відбулось з порушенням вимог земельного та водного законодавства, оскільки зазначена земля накладається на землі водного фонду, а саме водні поверхні та острови в акваторії Канівського водосховища на річці Дніпро.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України, до земель державної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, належать землі водного фонду, для ведення особистого селянського господарства, більш того, взагалі заборонено розорювання таких земель, садівництво та городництво.

З метою захисту порушених прав держави, Бориспільською місцевою прокуратурою до суду пред’явлено позов про визнання недійсними розпорядження Бориспільської РДА, державного акту права власності на земельну ділянку та договору іпотеки і витребування земельної ділянки водного фонду з чужого незаконного володіння на користь держави.

Наразі за результатами судового розгляду, позовні вимоги прокурора господарським судом Київської області задоволено в повному обсязі.

Прес-служба

прокуратури Київської області

 

кількість переглядів: 2362