Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Прокуратурою Київської області пред’явлено позов щодо повернення державі земельних ділянок лісового фонду вартістю понад 2 млн грн, які незаконно передані громадянам у приватну власність для індивідуального садівництва Переяслав-Хмельницькою РДА

    

Переяслав-Хмельницьким відділом Бориспільської місцевої прокуратури під час проведення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що у 2009 році розпорядженнями Переяслав-Хмельницької РДА відведено у приватну власність 9 громадянам земельні ділянки площею 1 га вартістю понад 2 млн грн для ведення індивідуального садівництва на території однієї із сільських рад Переяслав-Хмельницького району.

В подальшому, зазначеними громадянами отримано державні акти на право власності  на земельні ділянки.

Як з’ясувалось, вказані земельні ділянки на момент їх відведення громадянам частково відносились до земель лісогосподарського призначення ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство».

Однак в порушення вимог земельного та лісового законодавства, відведення районною державною адміністрацією громадянам вказаних земельних ділянок для нелісогосподарських потреб відбулося без вилучення з держлісгоспу та згоди землекористувача, а також зміни їх цільового призначення.

Реагуючи на вказані порушення, Переяслав-Хмельницьким відділом Бориспільської місцевої прокуратури пред’явлено позовну заяву про визнання недійсним розпорядження районної державної адміністрації та державних актів на право власності на земельні ділянки.

На даний час Переяслав-Хмельницьким відділом Бориспільської місцевої прокуратури в суді підтримується державне обвинувачення стосовно службових осіб Переяслав-Хмельницької РДА, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та  ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Прес-служба

прокуратури Київської області

кількість переглядів: 2527