Прокуратура вживає заходи щодо повернення територіальній громаді водного об’єкту площею понад 27 га

    

Господарським судом Київської області відкрито провадження у справі за позовом Білоцерківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Білоцерківської міської ради до одного з приватних підприємств про усунення перешкод у користуванні майном шляхом скасування рішень про державну реєстрацію права власності та повернення 28 земельних ділянок загальною площею понад 27 га, на яких фактично знаходиться водний об’єкт.

Вказані земельні ділянки вже були предметом розгляду судів за позов прокуратури від першої до касаційної інстанцій. Рішення судів постановлено на користь держави та мотивовано тим, що  спірні землі відносяться до земель водного фонду й не можуть бути об`єктом приватної власності. Крім того, вони передані відповідачам без зміни їх цільового призначення та без виготовлення проекту землеустрою.

Однак, з метою невиконання остаточного рішення суду відповідачами вчинено дії з відчуження спірних земельних ділянок шляхом їх поділу, продажу та внесення їх до статутного капіталу суб’єкта господарювання.

Реагуючи на виявлений факт прокуратурою до суду направлено позовну заяву та заяву про забезпечення позову. Ухвалою суду на спірні земельні ділянки накладено арешт.

кількість переглядів: 240