На Київщині затримано одного із спонсорів терористичної організації «ЛНР»

    

Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-5 КК України (здійснення фінансування окремої терористичної організації).

У ході розслідування встановлено, що громадянин України Д. періодично проживає у м. Києві та на території тимчасово окупованого м. Луганська, де працює на посаді заступника Генерального директора одного із товариств, яке здійснює господарську діяльність та регулярно сплачує податки до бюджету терористичного угрупування «Луганська народна республіка», що діє на тимчасово окупованих територіях Луганської області.

Учора, 25 червня, прокуратурою Київської області спільно з ГУ БКОЗ СБУ на підставі ухвал слідчого судді проведено обшук за місцем проживання вказаного громадянина. У ході обшуку виявлено та вилучено посвідчення «удостоверение личности военнослужащего ЛНР» та «удостоверение ветерана боевых действий», видані на його ім’я.

На даний час вказаний чоловік затриманий у порядку ст. 208 КПК України. Підготовлено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-5 КК України та клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без внесення застави.

Досудове розслідування триває.

Довідково: вказані дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбав­ленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.

 

Прес-служба прокуратури Київської області

 

кількість переглядів: 2427