Правоохоронці проводять обшуки на товаристві, яке замість створення власної системи електронного декларування для НАЗК, вивело кошти закордон, долучило сторонніх осіб до створення системи та ухилилось від сплати податків до держбюджету на майже 1 млн грн

    

Сьогодні, 30 травня, на підставі ухвал суду, прокуратура Київської області спільно зі співробітниками ДФС проводить ряд санкціонованих обшуків в товаристиві «Міранда», а також за місцем проживання колишнього директора та бухгалтера вказаного товаривства, з метою фіксації доказів, які мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження.

 

Вказані слідчі дії проводяться у рамках досудового розслідування кримінального провадження, передбаченого ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 1 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) КК України.

 

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що колишній директор вказаного товариства, отримавши кошти від міжнародних організацій на розробку реєстру тимчасово переміщених осіб та системи електронного декларування для НАЗК, всупереч договорів, через субпідрядну організацію, яка має ознаки фіктивності, перерахував отримані кошти на рахунки товариства, яке не є резидентом України. Під час перерахунку вказаних коштів до державного бюджету України не надійшло обовязкових платежів та зборів на загальну суму майже 1 млн гривень.

 

Втім, зясовано, що отримані кошти нерезидентом України були обготівковані та використовувались не за призначенням.

 

Також, товариство, відповідно до укладених договорів, мало самостійно розробити систему електронного декларування для НАЗК, втім, колишній директор товариства залучив до цієї роботи викладача та молодих спеціалістів одного з вищих навчальних закладів м. Києва. За зроблену роботу, із сімох залучених молодих фахівців, кошти отримали лише дві людини.

 

Нагадаємо, екс-директору товариства прокуратурою Київської області повідомлено про підозру у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень.

 

Досудове розслідування триває.

 

Прес-служба

прокуратури Київської області

 

 

кількість переглядів: 2631