За позовом прокуратури Київщини повернуто державі 6 га земель лісового фонду

    

Ліси України є її національним багатством і перебувають під охороною держави (ст. 1 Лісового кодексу України).

Захист інтересів держави у сфері земельних відносин відноситься до пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури Київщини.

Порушення вимог земельного законодавства в процесі розпорядження земельними ділянками лісогосподарського призначення набули поширеного характеру, в першу чергу з боку місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при наданні їх у власність, користування, продажу та зміні цільового призначення.

Також типовими порушеннями є надання у власність таких земельних ділянок органами влади під видом інших категорій земель.

Так, Київським апеляційним судом 09 жовтня 2019 року задоволено апеляційну скаргу прокуратури Київської області та постановлено рішення про витребування на користь держави в особі Кабінету Міністрів України 6 га земель лісогосподарського призначення із незаконного володіння фізичної особи.

Підставами для звернення до суду стало грубе порушення вимог Земельного та Лісового кодексів України органом державної влади при розпорядженні землями вказаної категорії, які відповідно до закону не можуть перебувати у приватній власності.

      Прокуратура Київщини і надалі у судовому порядку продовжить займати активну позицію щодо повернення в державну власність лісових земель, які становлять особливе природоохоронне значення для регіону та перебувають під охороною держави.

 

Пресслужба прокуратури Київської області

кількість переглядів: 1069