Загальна сума хабарів у кримінальних провадженнях, які вже скеровано до суду становить понад 24 тис доларів США

   

Саме завдяки злагодженій роботі прокуратури області розслідувано та скеровано до суду кримінальне провадження стосовно виконувача обов’язків Голови Державної служби геології та надр України, який отримав неправомірну вигоду в сумі 3 тисячі доларів США за позитивне рішення при підписанні договору про придбання необхідних документів для законності діяльності підприємства. Також на лаві підсудних опинився головний спеціаліст управління державної власності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, який діяв за попередньою змовою з батьком, та вимагав у суб’єкта господарської діяльності неправомірну вигоду у розмірі в розмірі 5 тисяч доларів США за прийняття позитивного рішення щодо надання в оренду приміщення державного підприємства.

Завершено досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами отримання неправомірної вигоди посадовими особами органів влади та правоохоронцями.

Серед фігурантів кримінальних проваджень є начальник відділу та його заступник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області, які вимагали хабар у розмірі 3 тисячі доларів США, слідчий Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП у Київській області у розмірі – отримав понад 14 тисяч гривень, начальник відділу агропромислового розвитку Іванківської районної державної адміністрації Київської області за хабар в сумі 800 доларів США, начальник відділу адміністративних послуг Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки за одержання неправомірної вигоди у розмірі 400 доларів США та директор Департаменту агропромислового розвитку Київської державної адміністрації, який отримав 4 тисячі гривень. Повідомлено про підозру керівнику та юристу ДП «Донецький облавтодор» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.368 КК України, які вимагали неправомірну вигоду у сумі 300 тисяч гривень від осіб комерційної структури за оплату поставлених нафтопродуктів, тощо.

Крім того, завершено досудове розслідування щодо двох осіб, які запропонували надати процесуальному прокурору 5 тисяч доларів США. Під час надання частини хабара зловмисників затримано.

За процесуального керівництва працівників управління прокуратури області ще 12 особам повідомлено про підозру у 6 актуальних провадженнях, досудове розслідування яких на даний час триває.

Не залишено поза увагою виявлення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Загалом прокуратурою області за I півріччя 2019 року погоджено 214 протоколів про правопорушення, пов’язані з корупцією, які скеровано до суду.

Серед осіб на яких складено протоколи: 3 суддів, 5 сільських голів, 17 начальників відділів та управлінь районних державних адміністрацій, 6 начальників комунальних підприємств, 8 заступників міських/селищних/районних голів, 30 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад та інші.

На усунення причин та умов, що сприяли порушенням вимог антикорупційного законодавства, в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» до установ, підприємств державної форми власності, контролюючих органів та органів місцевого самоврядування внесено 66 подань, за результатами розгляду яких уже 12 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, з них двох осіб звільнено з займаних посад.

 

Прес-служба прокуратури Київської області

 

кількість переглядів: 623