Прокуратура Київської області діє винятково в межах чинного законодавства і принципово реагує на порушення у сфері земельних відносин, колишній голова Донецької облдержадміністрації за часів Януковича безпідставно скаржиться на дії прокуратури, яка вимагає повернути земельну ділянку площею 25 га, яку останній незаконно отримав

    

У засобах масової інформації з’явилась новина, що колишній голова Донецької облдержадміністрації, який зараз є керівником сільськогосподарського підриємства в Кагарлицькому районі Київської області, скаржиться на дії прокуратури, яка пред’явила до суду позов з вимогою повернути у державну власність землю площею 25 га.

 

Підставою предявлення зазначеного позову стало те, що на підставі рішення Мирівської сільської ради Кагарлицького району зазначений керівник сільськогосподарського підриємства отримав державний акт на право приватної власності на земельну ділянку для створення селянського господарства на території району, яку в подальшому перепродав іншій особі.

 

Кагарлицька місцева прокуратура, вивчивши документи, що стали підставою для отримання громадянином земельної ділянки із земель державної власності встановила, що сільською радою прийнято рішення про передачу громадянину спірної земельної ділянки сільськогосподарського призначення не у приватну власність, а у постійне користування.

 

При цьому, чинним законодавством передбачено, що громадяни мають право на одержання у власність земельних ділянок для ведення селянського  господарства у межах середньої земельної частки розміром 2,62 га.

 

Таким чином, із державної власності безпідставно вибули землі сільськогосподарського призначення вартістю майже 700 тисяч гривень.

 

За вказаним фактом місцевою прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК України. У провадженні, в порядку ст. 36 КПК України, прокурором надано вказівки слідчому. Досудове розслідування триває.

 

Прес-служба

прокуратури Київської області

 

 

кількість переглядів: 2187