Саме завдяки високопрофесійній роботі прокуратури Київської області,після витребування кримінального провадження з відділу поліції, яке ними не розслідувалось, розкрито зухвале вбивство безвісти зниклого 47-річного потерпілого, якого спочатку викрали троє осіб, один з яких екс-голова сільської ради, а потім вбили та закопали тіло в лісосмузі

    

У Фастівському відділі поліції з липня місяця минулого року перебувало кримінальне провадження за фактом безвісти зниклого 47-річного чоловіка. Протягом трьох місяців досудове розслідування у кримінальному провадженні слідчими поліції не здійснювалось.

Реагуючи на бездіяльність співробітників поліції, апаратом прокуратури Київської області було витребувано вказане кримінальне провадження для вивчення стану досудового розслідування.

Після вивчення матеріалів кримінального провадження встановлено, що досудове розслідування проводилось на неналежному рівні. У зв’язку з чим, прокуратурою області було змінено підслідність за іншим органом досудового розслідування, де процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювалось вже апаратом прокуратури області.

Комплексом вжитих заходів прокуратурою Київської області було встановлено осіб, які спочатку викрали, а потім вбили та закопали в лісосмузі 47-річного чоловіка.

Так, з’ясовано, що троє чоловіків, один з яких колишній голова сільської ради, прибули до одного із ресторанно-готельних комплексів у Васильківському районі для зустрічі з потерпілим з метою обговорення із останнім інформації про місцезнаходження раніше викраденого невідомими особами автомобіля, належного одному з трьох чоловіків.

У подальшому, під час розмови між зловмисниками та потерпілим виник словесний конфлікт, в ході якого останньому почали наносити руками та ногами численні удари. Після чого кривдники, всупереч волі потерпілого, помістили його до багажного відділення автомобіля та виїхали до лісосмуги, де між одним із трьох підозрюваних та потерпілим виникла словесна суперечка, в ході якої зловмисник дістав вогнепальну зброю та здійснив один постріл у чоловіка, від чого останній помер.

Після вчинення злочину, зловмисники втекли з місця скоєння кримінального правопорушення, залишивши тіло вбитого на землі. Того ж дня, чоловік, який здійснив смертельний постріл у потерпілого повернувся до лісосмуги та закопав тіло.

Кривднику потерпілого заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених п. 3 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство заручника або викраденої людини) КК України та ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України і оголошено в міжнародний розшук.

Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Іншим двом чоловікам, серед яких і екс-голова сільської ради, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Досудове розслідування кримінального провадження триває.

Прес-служба

прокуратури Київської області

кількість переглядів: 1420