Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Дитячий садочок замість багатоповерхівки – прокуратура в апеляції відстояла інтереси громади

    

Постановою Північного апеляційного господарського суду залишено в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов Броварської окружної прокуратури про скасування рішення міської ради.

Як повідомлялось раніше, у 2021 році на підставі рішення Броварської міської ради управлінню освіти і науки припинено право користування земельною ділянкою 0,8 га для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти. Натомість затверджено проєкт землеустрою щодо відведення спірної ділянки, зміни її цільового призначення та надання в постійне користування іншому управлінню міської ради.

Тобто, земельну ділянку, на якій передбачалося будівництво повноцінного дошкільного навчального закладу на 220 місць, місцева влада планувала передати для будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудованим закладом дошкільної освіти на 80 місць.

Таке рішення суперечить нормам законодавства і не забезпечує права дітей у сфері дошкільної освіти, передбачені Конституцією України. Разом з тим зазначимо, що  на території Броварської громади за рахунок внутрішньо переміщених осіб значно збільшилась кількість дітей дошкільного віку. Відтак, є необхідність у будівництві повноцінного дитячого садочку для забезпечення потреб громади.

З цих підстав прокуратура звернулася з позовною заявою, яку суд першої інстанції задовольнив. Вказане рішення відповідач оскаржив в апеляційному порядку. Суд погодився з доводами прокуратури, апеляційну скаргу міськради залишив без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.  

кількість переглядів: 1468