Віддавали накази військовослужбовцям катувати та вбивати мирних мешканців – повідомлено про підозру двом офіцерам збройних сил РФ

   

За процесуального керівництва Київської обласної та Броварської окружної прокуратур командиру мотострілецького батальйону 15-ої окремої мотострілецької бригади 2-ої гвардійської загальновійськової армії Центрального військового округу ЗС РФ та помічнику командира цієї ж військової частини з фізичної підготовки заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у лютому 2022 року під час окупації села Перемога Броварського району на виконання наказів підозрюваних військовослужбовці збройних сил РФ незаконно позбавили волі 7 мирних мешканців вказаного населеного пункту. Окупанти проводили незаконні допити чоловіків, били їх кулаками, ногами та застосовували вогнепальну зброю з метою отримання від них інформації про військовослужбовців ЗСУ, Національної гвардії України, представників правоохоронних органів та територіальної оборони.

Після цього за наказом підозрюваних офіцерів їх підлеглі розстріляли 5 заручників із вогнепальної зброї.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБ України у м. Києві та Київській області. Оперативний супровід - НАБУ, Броварський РВ ГУ СБУ  у м. Києві та Київській області.

кількість переглядів: 196