Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Завдяки прокуратурі судами відновлено право держави на землі так званого «Біличанського лісу» площею 5,8 га вартістю понад 51 млн грн

    

Принциповою є позиція органів прокуратури Київської області щодо поновлення прав держави на землі лісогосподарського призначення на території так званого «Біличанського лісу», що входить до складу об’єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення – Національний природний парк «Голосіївський».

Так, упродовж 2020 року Верховним Судом у 12 справах підтверджено обґрунтованість позовних вимог прокуратури Київщини та повернуто в державну власність земельні ділянки державного лісового фонду за межами смт. Коцюбинське та смт. Гостомель площею 1,8 га вартістю понад 16 млн грн.

В ході судового розгляду прокуратурою доведено, що спірні землі незаконно та всупереч вимогам земельного та лісового законодавства органами місцевого самоврядування Ірпінського регіону передано у приватну власність громадянам за рахунок законодавчо обмежених у цивільному обороті земель лісогосподарського призначення, що мають законного постійного користувача та в дійсності використовуються для ведення лісового господарства.

Зауважимо, що за безпосередньої участі прокуратури Київщини судами першої інстанції задоволено 9 аналогічних позовів прокуратури області, а за рішеннями суду апеляційної інстанції набрали законної сили ще 17 судових рішень, якими загалом повернуто на користь держави 4 га лісових земель вартістю понад 35 млн грн.

Представницька робота прокуратури щодо повернення державі лісу і надалі триває.

Пресслужба прокураутри Київської області

 

кількість переглядів: 1969