Прокуратурою Київської області викрито зловмисника, який ухилився від митного оформлення автомобілів під час ввезення їх на територію України, чим завдав збитків державі на суму майже 3,3 млн грн

    

Встановлено, що у вересні минулого року на митну територію України директором одного із підприємств Київщини ввезено 5 автомобілів-самоскидів.

 

Під час митного оформлення товару зловмисник вказав у митній декларації неправдиві відомості з приводу того, що вказані автомобілі є внеском іноземного інвестора до статутного капіталу його підприємства, що згідно митного законодавства України, звільняє його від сплати ввізного мита. При цьому, у подальшому зазначені автомобілі передані в оренду іншому товариству.

 

Дії директора підприємства призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів у сумі майже 3,3 млн гривень.

           

За результатом здійснення усіх необхідних слідчих (розшукових) дій, у квітні поточного року, останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

 

Однак, після висунення правопорушнику підозри, чоловік усвідомив свою провину та відшкодував в ході досудового розслідування завдані державі збитки, повернувши несплачений податок до державного бюджету у розмірі майже 3,3 млн гривень.

 

Враховуючи вказане, а також те, що кримінальне правопорушення директором підприємства вчинено вперше, прокуратурою направлено до суду клопотання про звільнення останнього від кримінальної відповідальності.

           

 

Прес-служба

прокуратури Київської області

 

кількість переглядів: 2386