13.03.2019

Єгері та поліцейські за хабарі дозволяли вилов риби біля ЧАЕС

    

КИЇВ. 12 березня. УНН. Прокуратура Київської області припинила незаконний вилов риби на території зони відчуження Чорнобильської АЕС. Про це повідомила прес-служба прокуратури Київської області.
Прокуратура Київської області здійснює процесуальне керівництво у двох кримінальних провадженнях за фактами вимагання неправомірної вигоди службовими особами місцевого відділу поліції, а також за фактами незаконного зайняття рибним добувним промислом способом масового знищення риби, на території зони відчуження Чорнобильської АЕС за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368 (хабар) та ч. 2 ст. 249 (незаконний рибний промисел) КК України.
Слідчим ГПУ знадобилось 6 місяців, щоб здобути докази причетності до протиправної діяльності єгерів Чорнобильського радіаційного-екологічного біосферного заповідника, ряду осіб, які за сприяння працівників місцевої поліції, у тому числі керівного складу, неправомірно потрапили до зони відчуження і безпосередньо здійснювали вилов риби.
Під час розслідування в межах кримінальних проваджень в браконьєрів вилучено понад 700 кг риби, яку виловлено на території зони відчуження Чорнобильської АЕС, близько кілометра сіток.
Сьогодні слідчі провели шість обшуків, у тому числі, у службових кабінетах керівників відділу поліції, Державному агентстві України з управління зоною відчуження у місті Чорнобиль, контрольно-пропускному пункті "Дитятко", а також Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику. Під час обшуків слідчі виявили та вилучили чорнові записи, знаряддя масового вилову риби, зброю та рибу.
Наразі ГПУ готує підозри особам, які здійснювали незаконний вилов риби, а також єгерям та працівникам місцевої поліції, які покривали таку протиправну діяльність.
Джерело: Українські національні новини

кількість переглядів: 694